Projekt z języka angielskiego
Data: 2015-06-09 12:52:51

29 maja grupa uczniów z kl. II b gimnazjum zaprezentowała sprawozdanie z rocznej pracy nad projektem gimnazjalnym z języka angielskiego pt. „English speaking countries - Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych – uczymy się od siebie nawzajem ”. Projekt był zarazem innowacją pedagogiczną, którą rozpoczęli już na początku września. W innowacji brali udział następujący uczniowie: Patrycja Krasnowska, Joanna Cofalska, Aleksandra Karolak, Natalia Dreszler, Ewa Przepiórka, Michał Duleba i Dawid Kaźmierczak. Grupa projektowa w ciągu całego roku szkolnego 2014/2015 pracowała bardzo intensywnie przygotowując dla młodszych kolegów z kl. I-III SP lekcje kulturowe dotyczące: ogólnej wiedzy o krajach anglojęzycznych, Halloween, Święta Dziękczynienia, Świąt Bożego Narodzenia w USA i UK, Walentynek, Dnia Św. Patryka oraz Wielkanocy. Uczniowie do każdej lekcji podchodzili bardzo poważnie i ich prezentacje były na bardzo wysokim poziomie. Wykazali się wielką kreatywnością przygotowując stroje odpowiednie dla każdego poruszanego tematu. Zwieńczeniem projektu było nakręcenie filmu pt. „The Innovation”, ukazującego ich całoroczną pracę z nieco innej perspektywy. Uczniowie okazali się nie tylko świetnymi aktorami ale również reżyserami i montażystami, którzy poświęcili kilkadziesiąt godzin aby zaprezentować efekty swojej pracy wszystkim zebranym w szkolnym kinie, które przygotowali specjalnie na tą okazję. Podczas pokazu finałowego uczniowie wręczyli nagrody swoim młodszym kolegom za osiągnięcia w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który przygotowali aby sprawdzić przyrost wiedzy po przeprowadzonych lekcjach. I miejsca w każdej z klas I-III SP zdobyli: Wiktor Mruk, Zuzia Karbowiak, Adam Kocoń oraz Iga Owczarek. Serdecznie gratulujemy!!!